Jak pokonać depresję w najbardziej depresyjny poniedziałek w roku?

Codziennie rano, po otworzeniu oka i założeniu soczewek, bez których jestem ślepa jak kura (zastanawiałam się kiedyś dlaczego mówi się “ślepy jak kura”. Chciałam sprawdzić to w necie i przypadkowo trafiłam na stronę z przysłowiami polskimi. Po przeczytaniu niektórych dosłownie wyrwało mnie z kapci. Na przykład: ” Pieczone gołąbki nie lecą same do gąbki” Albo: “Konia kują, żaba nogę podstawia” WTF?? Ale wracając…) , sprawdzam sobie Fejsa. Nie dziwota każdego ranka po przebudzeniu, robi to połowa społeczeństwa, nawet jak nie więcej. Niezawodny Fejsik powiedział mi (każdy mój znajomy o tym napisał, słowo!), że dziś wypada tzw. Blue Monday, czyli najgorszy i najbardziej depresyjny poniedziałek w roku. I to nie jest żadna kolejna sztucznie ustanowiona data w kalendarzu, co to to nie! Brytyjski Naukowiec z Uniwersytetu w Cardiff (aż dziw, że to nie Amerykańscy Naukowcy z Uniwersytetu w Columbii wymyślili. Nie wiem, czy zauważyliście zależność, że im głupsze badania, tym większe prawdopodobieństwo, że przeprowadzone zostały przez Amerykańskich Naukowców z Uniwersytetu w Columbii..) obliczył ze wzoru, który wraz z legendą podaję poniżej, że NAJGORSZY I NAJBARDZIEJ DEPRESYJNY PONIEDZIAŁEK W ROKU wypada zawsze w poniedziałek ostatniego pełnego tygodnia stycznia.

blue monday

Co by nie być gołosłowną, sami możecie sobie to obliczyć. Grafika dzięki uprzejmości Wikipedii.

Aby poprawić sobie co nieco humor i nie dać się temu depresyjnemu nastawieniu, publikuję poniżej spis książek, które na pewno poprawią Wam humor!

1. Koncert Łgarzy – Katarzyna Pisarzewska –  kryminał proszę Państwa. Detektyw Robal Owaki próbuje rozwiązać zagadkę morderstwa i skradzionego maszynopisu- intryga zacna a i trup ściele się gęsto. Ale polecam przeczytać tę książkę zwłaszcza ze względu na absurdalny humor i przezabawne zwroty akcji. Jeden z moich ulubionych cytatów: “Moja żona pieprzy się z kominiarzem. Wiem, że to nieprawda, ale tak mi pasuje do imidżu. Przecież ja nawet nie mam żony. Ale kocham tę sukę.” W książce znajdziemy także kilka mądrości życiowych: ” Człowiek inteligentny działa według logicznych schematów, ale dureń, moi drodzy, jest nieprzewidywalny i przez to niebezpieczny”. Zapisać, zapamiętać!!

2. Jego wysokość Longin – Marcin Prokop – Jeśli ktoś myśli, że to książka tylko dla dzieci, ten bardzo się myli. Wręcz przeciwnie – uważam, że dzieci w pewnym wieku nie powinny jej czytać, bo sytuacje opisane w książce mogą być natchnieniem i źródłem inspiracji do głupkowatych zachowań;) Dorośli natomiast na pewno z łezką w oku przypomną sobie swoje zabawy, kiedy to grało się na podwórku w kapsle i jadło oranżadę w proszku. Książka jest dość krótka, ale aż kipi w niej od humoru. Idealna na dzisiejszy dzień. Szapoba Panie Marcinie, szapoba!

3. RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą – Wojciech Mann – Tego Pana chyba kojarzą wszyscy (tak, tak, to on prowadził “Szansę na Sukces”). Jest to zbiór anegdotek i wspomnień z życia Manna. Książka aż kipi humorem. Czytając ją, śmiałam się jak głupia. A że czytałam ją zazwyczaj w autobusie, niejednokrotnie brano mnie za niezrównoważoną psychicznie, gdyż próbując się powstrzymać przed wybuchnięciem śmiechem, zazwyczaj kichałam, parskałam i płakałam na zmianę.

4. Maria i Magdalena – Magdalena Samozwaniec – Znowu wracam do twórczości Magdaleny Samozwaniec. Nic na to nie poradzę, uwielbiam ją, i pewnie wielokrotnie będę tutaj jeszcze o niej wspominać. W tym moim zestawieniu powinna znaleźć się tak na prawdę każda jej książka, gdyż każda, jak jeden mąż, posiada ogromną dawkę poczucia humoru, ironii i sarkazmu. Nie na próżno Magdalena Samozwaniec nazywana jest “Pierwszą Damą polskiej satyry”. Polecam z całego serca!!

Pewnie mogłabym wymienić jeszcze kilka książek, ale pamiętając ciągle, że dzisiaj najgorszy poniedziałek w roku, nie chcę nadużywać Waszej cierpliwości. Jeśli chcielibyście coś dołożyć do mojej listy, zapraszam serdecznie!

This entry was posted in Misz masz and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Jak pokonać depresję w najbardziej depresyjny poniedziałek w roku?

  1. Zawsze można sięgnąć po “Autostopem przez galaktykę” Douglasa Adamsa.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s