Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie! Szukam informacji o książce!

Robiłam ostatnio porządki na moim regale z książkami. Chociaż porządki to nie do końca adekwatne słowo. Po prostu postanowiłam przejrzeć jeszcze raz moje skarby, przetrzeć ściereczką z kurzu i ułożyć je kolorami okładek ( nie dziwcie się, każdy prawdziwy książkoholik robi to raz na jakiś czas;)). Przypomniałam sobie wtedy o książce, którą czytałam jakiś czas temu, ale bardzo mi się wtedy spodobała. Postanowiłam, że napiszę dzisiaj o niej z dwóch powodów: Po pierwsze, patrz wyżej. Bardzo mi się podobała, więc postanowiłam przekazać o niej informacje dalej, może jeszcze komuś sprawi taką samą przyjemność jak mnie. A po drugie, bo odkąd ją skończyłam, szukam informacji na temat jej kontynuacji. Czy to jest jakaś pierwsza część i będą kolejne? Może ktoś wie i podsunie mi jakikolwiek trop?

300179-352x500

Książka o której mówię nosi tytuł “Kamienne Twarze, Marmurowe serca” autorstwa Rafała Dębskiego.  Bohaterem książki jest Jerzy Wołłkowicz, Polak, były oficer carskiej armii. Prześladuje go cień śmierci i tajemnica, której on sam nie zna i nie pojmuje. Szukając ocalenia ucieka do Paryża, niestety tam również nie zaznaje spokoju. Okazuje się, że jego dalekim krewnym jest sam Słowacki, co zwiastuje jedynie kłopoty (w książce opisany jest konflikt Słowackiego z Mickiewiczem, całkiem zacnie zresztą). Jest też oczywiście kobieta, do szaleństwa zakochana w Wołłkowiczu. Byłaby ze wzajemnością gdyby nie fakt, że nasz główny bohater obecnie musi się ukrywać i uważam że nie jest zbyt dobrą partią dla młodej niewiasty. Niewiasta nie jest taka niewinna i nieznająca świata jak można się spodziewać, chociaż nie w sposób, który na pewno nasunął Wam się na myśl po przeczytaniu tego zdania.. Wołłkowicz wyrusza w drogę by rozwiązać wszystkie tajemnice i zostawić przeszłość za sobą. Będzie miał jednak po drodze wiele przygód i nie wszystko pójdzie z planem. W książce generalnie dużo się dzieje i co najważniejsze napisana jest z humorem! Czyta się ją bardzo przyjemnie, wciąga niesamowicie. Powiem Wam, że mam ochotę przeczytać ją jeszcze raz, co rzadko mi się zdarza. Ja jestem z tych, którzy twierdzą, że jest tak dużo książek a tak mało czasu, więc nie wracam zbyt często do książek, które już raz przeczytałam. Wyjątków jest tylko kilka. W tym i “Kamienne Twarze, Marmurowe serca”!

Natomiast zakończenie aż krzyczy, żeby zrobić z niego zapowiedź kolejnych przygód i kolejnych książek. I tutaj moje do Was pytanie: wiecie coś na ten temat? Może ja po prostu o czymś nie wiem, a może kolejna książka jest w przygotowaniu? Będę wdzięczna za każdą, nawet najmniejszą informację!

A to jeszcze zdjęcie moich porządków:

mms_img1090966002

This entry was posted in Ocenione książki and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

1 Response to Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie! Szukam informacji o książce!

  1. Teresa says:

    Dlaczego nie spytac autora : Rafala Debskiego czy zamierza kontynuowac opowiesci Kamiennych Twarzy….

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s